POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Zdravím vás. Každý biker si v kúskoch svojej mysli predstavuje že keď príde na preteky tak ho bude každý poznať, každý sa mu bude zdraviť a každý bude vedieť kto vlastne je. Toto je v celku pravda u ďalšieho vyspovedaného človeka, ktorého sme si vzali do parády, je zakladateľ Devilworku a Devilwork racing-u Vladimír Hučko. Takže vitaj Vlado.

 

Devilwork: S tebou to dnes bude kúsok odlišné ako sme boli zvyknutý doteraz. Prvá otázka však ostáva aj pre teba. Povedz nám niečo o sebe...

Vlado: Takže zdravím všetkých haterov bez ktorých by sme sa nemohli dožiť krásnych 8 rokov celého Devilworku, v neposlednom rade aj všetkých čo nás majú radi. Momentálne mám 25 rokov, pochádzam z Banskej Bystrice kde som bol pri zrode komunity BB zoo. Mám rád adrenalín, hlavne keď nestíhame so zákazkami a môj vzor je Josh Bender.

Devilwork: Ako a kedy vlastne vznikol nápad začať vyrábať rámy? A kedy vznikol aj nápad založiť DW?

Vlado: Pamätám si celkom presne, ako 12 ročný som si kreslil prvé škice rámov ktoré sa niekde záhadne stratili a nikdy som ich už nevidel, hlavne keď sme si s bratrancom robili srandu žeby sme začali vyrábať rámy na bicykle pod značkou jack&smet. Potom nastala odmlka kde som brigádoval ako serviceman bicyklov v jednom nemenovanom servise v BB. V roku 2005 však nastal zlom keď som sa spoznal s Kozibradkom s ktorým sme dokázali vyrobiť zopár kusov avšak sme sa po roku a pol fungovania nepohodli a rozišli sme sa každý po svojom. Mňa čakal ťažký údel nakoľko zo všetkých mojích doterajších bike kamarátov v počte 30 zostal len jeden a to Maťo Korýtko ktorý ma dokázal podržať – ďakujem. Postupne k nám do kolotoča pribudol Pixel a pomaly sa to začalo nabaľovať ale to je na dlhšiu debatu.

Devilwork: historicky prvý vyrobený rám? Tvoje pocity keď si ho mal prvý krát v rukách?

Vlado: Historicky prvý rám uzrel svetlo sveta v roku 2006 a to konkrétne model Prototype ktorý mal integrovanú prevodovku a 20 mm zadnú osku. Však prečo začať ľahko keď to ide aj tou najťažšou cestou. Pocit keď človek niečo vyrobí je neopísateľný ako keď pozeráš s Graciom disorder a smejete sa akú kravinu ste to postavili.

Devilwork: Ako vieme, momentálne si Devilwork na nedávnom Bikefeste spravil dosť dobré meno vďaka novému Proteusovi V2, Ezechielovi a Molochovi V2. Skús nám tieto tri projekty kúsok priblížiť.


Vlado: Takže Proteus V2 je fakticky štvrtá generácia pixelovho signature rámu ktorému sme dodali komplet nový facelift a znížili čap zadnej stavby aby sme namiesto 55 mm dostali 15 mm ťahu reťaze na 230 mm zdvihu. Ezechiel by som popísal ako slopestylový bike ktorý má všetky črty a parametre SS biku – 100 mm zdvihu, centrálny čap kde môžete použiť singlespeed. Projekt Moloch V2 bol reflexiou na nepodarený prvý projekt ktorý čelil kritike. Je to 195 mm full s enduro geometriou ktorý po prvej fáze testovania zožal väčší úspech ako posledné zasadnutie ÚV KSČ.

Devilwork: Vie sa aj to že okrem firmy Devilwork, si aj vedúci a zakladateľ Devilwork racing-u, od kedy vlastne klub existuje a ako vznikol ten počiatočný nápad založiť ho?

Vlado: Tak klub vznikol v roku 2009 na základe podnetu zo strany jazdcov nakoľko ma už nebavilo jazdiť BKP. Odvtedy budujeme náš team postupne a skromne aby sme nepadli zrazu na hubu s prázdnymi rečami.

Devilwork: Minulú sezónu si DW racing o dosť polepšil v hodnotení teamov. Tvoj pohľad? prečo to tak bolo?

Vlado: Tak osobne si myslím že to bola práca ako celku a u nás to nie je o peniazoch a ani o závisti. U nás je to hlavne o dôvere a súdržnosti teamu. A prečo to tak bolo? Lebo lego.:)

Devilwork: O tebe vieme aj to že okrem toho že si vedúci Devilworku a DW racing-u, aj jajzdíš, ako berieš jazdenie ty? Si jeden z tých čo to potrebujú za každú cenu hrotiť alebo si len tak ísť zajazdiť pre dobrý pocit?

Vlado: Je úžasné ako od hrotenia, ktoré si myslíš že ťa napĺňa prejdeš k tomu krásnemu pocitu dostať sa domov celý, živí a zdravý. Jedným slovom mnohých starších bikerov: Jazdím tak aby som mohol ísť v pondelok do roboty a robiť krajším tento svet.

Devilwork: DW má na starosti aj bikepark na Košútke, ako vznikol nápad začať niečo také stavať a aké to bolo keď sa začínalo fakt od nuly?

Vlado: Nápad sa dostavil u nášho jedného ridera Jara Trebuľu a dohodil nás v roku 2009 na Košútku. Ruka dala ruku a my sme začali stavať. Začať od nuly bolo komplikovanejšie ako som si myslel. Od prvotných ideí až k reálnym záujmom jazdcov bol dosť veľký skok s ktorým sa vyrovnávame dodnes a stále sa prerábajú trate. Bikepark budujeme pomaly, aspoň si viacej vážime hodnôt ktoré tu vyrástli.

Devilwork: A momentálna situácia bikeparku s plány do budúcna?

Vlado: Momentálne sme tento rok zatiaľ spravili najväčší progres čo sa týka formovania tratí. Bager hrýzol, chalani makali, kladivá tĺkli a za mesiac sme usilovnou prácou stihli postaviť trate ktoré pripomínajú zahraničné bikeparky takže v priebehu roka uvidíme odozvu jazdcov a budeme sa uberať  smerom potreby jazdcov. 

Devilwork: No a nakoniec posledná otázka. Tvoje celkové plány do budúcna? Či už ohľadom firmy alebo klubu?

Vlado: Nakoľko sme sa rozrástli o malého Chipsa ( Riška ) tak organizovať chalanov a viesť ich k samostatnosti čo sa týka organizácie a vedenia bikeparku, momentálne máme naštartovanú slušnú mediálnu kampaň a hlavne presadzovať kvalitné produkty. Takže je sa na čo tešiť.