POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Čaute, je tu ďalší hot moment a tento krát sme si v pokračovaní vybrali Rada Zachara ktorý nielen že je jazdec DW racing ale robí veľa aj pre samotný klub o čom si ešte pokeciame.

Devilwork: nazdar Rado

Rado: Caw caw

Devilwork: Jazdcom ktorý plieni trate v drese DW si aj ty. Na začiatok klasika, niečo o tebe?

Rado: Som pôvodom z Banskej Štiavnice, žijúci v Banskej Bystrici už asi 10 rokov kde som sa aj spoznal s Vladom. Spoločne s Matúšom Korytkom mi ukázali čo je to downhill a vzbudili vo mne o tento druh cyklistiky väčší záujem. Jazdím už zhruba 7 rokov a v devilworku som od prvej sezóny aj keď nie zrovna aktívne čo sa týka slovenského pohára. Mám však v pláne to napraviť.

Devilwork: To znamená že k biku si sa nedostal, ak to môžem tak povedať sám?

Rado: Nie tak celkom, jazdil som stále, len popri škole to nebolo finančne ružové, tak som radšej investoval do komponentov ako do pretekov, aj keď stále ten bike bol v dezolátnom stave. Asi dva roky dozadu som začal stavať fulla, bohužiaľ to bol neúspešný pokus, následne 2 roky pauza a dokopy som ho dal až túto sezónu.

Devilwork: Myslím že klasický začiatok väčšiny bikerov. Poďme ďalej, ako si spomínal k poriadnejšiemu bikovaniu ťa doviedli Vlado s Matúšom. Bral si to vtedy tak že si si povedal idem sa voziť a užívať si jazdu alebo si mal v hlave stále chrobáka že by si po čase mohol niečo dosiahnuť?

Rado: Bral som to predovšetkým ako zábavu, ale na druhú stranu kto by nechcel aspoň v kúsku duše niečo dosiahnuť? Chrobáka som mal furt, však rady od skúsených jazdcov taktiež a psychická podpora nechýbala...teraz to už beriem ako sa hovorí "športovo" jazdy si užívam aj keď tendencia zrýchľovať je tu furt.


Devilwork: O tebe vieme, že nie si len jazdec, ale robíš veľa aj v "zákulisí" Devilworku. Priblíž nám to kúsok.

Rado: Devilwork vnímam ako svoju srdcovku, spoločné záujmy s Vladom ma dostali do toho zákulisia keďže je toho už ozaj moc a Vlado sám na to nestačil. Je to predsa len človek. Momentálne prikladám ruku k chodu týmu, bikeparku a taktiež shopu, verím že spoločnými silami a postupom času dokážeme vybudovať silnú komunitu.

Devilwork: Ty ako jazdec, kedy si sa dostal na svoje prvé preteky?

Rado: Môj prvý štart bol zrovna na príchode SPDH do Ružomberku v kategórii HT, aj keď nie zrovna úspešný.

Devilwork: Ono to tak vlastne je že prvý pretek sa moc nepodarí, u teba to bolo prečo?

Rado: V prvej tretine trate som si vybral stopu ktorá bola síce za sucha dobrá ale za bahna najmä pre jazdca s mojimi skúsenosťami ťažko zjazdná a natiahol som si členok, takže do cieľa som zišiel po sediačky s nohou hore.

Devilwork: No a čo tvoj prvý vydarený pretek?. A vlastne aké plány máš ohľadom jazdenia do budúcna?

Rado: Plány do budúcna už veľmi neriešim, pretože zatiaľ sa mi vždy niečo posralo, posledne to bola zlomená kľúčna kosť... avšak dúfam že do Jasnej dostanem od doktora zelenú a bude to môj prvý vydarený pretek.

Devilwork: Myslím že ohľadom jazdenia sme pokecali dosť, ešte jedna otázka. Aký je tvoj pohľad na partiu v týme v tomto roku?

Rado: Zostava je rôznorodá a super, máme ostrieľaných jazdcov ale aj nováčikov v rôznych vekových kategóriach a taktiež aj dve baby, ktoré sa starajú minimálne o dobrú zábavu v partii.

Devilwork: No ešte mi s tebou nedá pripomenúť náš slávny beh cez celú BB pred odchodom do Malej Lučivnej...

Rado: Bohužiaľ, veľa balenia, málo času a zlé spoje...čo človek neurobí aby nemusel ísť pešo v tej horúčave. Som toho názoru, že to bolo menšie zlo a zároveň niečo málo pre kondičku.

Devilwork: Myslím že Kika vie o nás svoje, čiže Rado ďakujem za rozhovor a niekedy... maj sa

Rado: Aj ja ďakujem, maj sa