POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Každý biker vedel že víkend v rozmedzí 20-21.7 patril majstrovstvám Slovenska a tretiemu kolu Slovenského pohára v downhille. Komunita zjazdárov sa stretla v Giant bikeparku v Jasnej na zahradkách.

Menšia časť DW racingu sa na trati v Jasnej ukázala už v piatok cca o 12-tej na piatkový tréning. Trať v piatok bola s tých troch dní čo sme plienili trať asi najviac rozbitá. Po Bombách na štarte s menším „gapíkom“ dve točky v roletách, prechod cez cestu a nasledovala menšia rovinka. Nejaké klopky a vjazd do lesíka na traverz s koreňmi. Dalšie točky jeden a zároveň druhý hopík, pár dalších točiek a nasledovala rozbitá rovinka pred divácky najviac žiadanou prekážkou na trati ktorou bol gap. Nasledovala rozbitá rovinka, dalšie točky, nejaký ten dropík. Prešli sme do točkovej pasáži a do prejazdu lesíkom, náročný dvojáčik a další dropík. Posledný lesík, prejazd cez bubny, drevenú lavicu a posledný gap a menší skok pred cieľom. Toto je v skratke trať v jasnej.

Sobotný tréning bol už v plnom zložení. S pohľadu jazdcov sa jazdilo super keďže nebolo ani 

sucho a ani mokro. Síce sa na trati vyjazdili čím ďalej tým väčšie rolety ale aj o tom bola DH-čka  v Jasnej.

Tento tréning patril k tým viac kľudným keďže ani žiadne zranenie ani väčšie technické problémy nestretli ani jedného nášho jazdca.

 

Nedeľa a čas na ktorý každý zjazdár čakal. Myslím, že nebudem preháňať keď napíšem, že nás čakal vrchol tohtoročnej sezóny. Tréningy prebehli v poriadku tak sme sa mohli všetci sústrediť na to, čo nás všetkých zaujímalo a to bola semifinálová jazda. U chalanov na hardtailoch sa naši chalani nemuseli o postup báť a myslím že ani u juniorov keď že nepostúpili iba 6-ti. V „hobby-koch“ to už bolo náročnejšie keďže sa počet znižoval. 

No napriek tomu sa Adamovi Kubišovi a Martinovi Kováčikovi podarilo postúpiť. V HT-čkach do finálky taktiež šli ďalej Pali MagdaAdam Lučan a Matúš Lacko. V junioroch išli ďalej všetci naši chalani. No na finálku nastúpil od nás iba Ján HalajPatrik Mitter a Roman Debnár nenastúpili kvôli zraneniu. Marián Šuhaj a Ľuboš Slivka kôli technickým  problémom. V ženách Kika Moravčíková došla na defekte na druhom mieste.

 

Finále...

Nasledovalo to načo sme všetci čakali a to bol štart Kiki Moravčíkovej. Kika prišla do cieľa celkovo tretia a na MSR to bolo krásne druhé miesto a titul vicemajtra Slovenska patril našej riderke čo bol neskutočný úspech a patrí jej veľká gratulácia! Za ňou s niekoľkými nepeknými pádmi a odhodlaním nevzdať sa obsadila 9. miesto Lenka Šašinková.

PalimuAdamovi Lučanovi a Matúšovi Lackovi jazdy veľmi nevyšli podľa ich predstáv a skončili na 5-tom 8. a 23. mieste, čo sú tiež pekné umiestnenia.


V hobby kategórii Adam Kubiš došiel na 16-tom mieste a Martin Kováčik na peknom 7-mom. Potom nám však nasledovala pauza pretože v junioroch sa nepríjemne zranil chalan na gape ktorého museli zvážať lanovkou. Želáme čo skoré uzdravenie! Išli sme ďalej a v Junioroch Ján Halaj prišiel do cieľa na 21-mieste a na MSR to bolo 15-te miesto.

 Za zmienku istotne stojí aj umiestnenie v kluboch kde sme obsadili krásne 4-te miesto čo od založenia klubu bolo najlepšie umiestnenie.

 

To bol víkend na MSR v jasnej... vidíme sa na 4-tom kole SPDH na Kubinskej Holi...